Назва бібліятэкі Назва клуба Графік работы Кірунак работы
Узроставая група 
(Дзеці падлеткі, дарослыя, сталыя)
Колькасць удзельнікаў
У тым ліку дзяцей 
да 15 год
Раённая цэнтральная бібліятэка

Аддзел абслугоўвання і інфармацыі

“Перекрёсток” 3-я серада месяца  з 19.00-20.00  Пазнавальна-дасугавы Моладзь 15
“Чытаем разам” 2-гі чацвер месяца з 11.00-12.00 Бібліятэрапія Людзі з абмежаванымі магчымасцямі 20
“Добрыя сустрэчы” 4-я пятніца месяца з 15.00-16.00 Літаратурна-пазнавальны, дасугавы Людзі сталага ўзросту 20
“Жывіца” 3-я пятніца месяца з 12.00-13.00 Літаратурны Моладь і дарослыя 15
Аддзел па рабоце з дзецьмі “ЛикТок” 4-я серада месяца з 14.20-15.00 Літаратурна-пазнавальны Сярэдні і старэйшы школьны ўзрост 10 11
“СемьЯ” 4-я субота месяца з 13.00-14.00 Сямейны Сем’і і дзеці 20 11
“Библиокрохи” 2-я пятница месяца з 15.30-16.00  Літаратурна-пазнавальны Малодшы школьны ўзрост 14 14
Урэцкая гарпасялковая бібліятэка “Непаседы” 4-я нядзеля месяца з 16.00-17.00 Экалагічна-краязнаўчы Сярэдні і старэйшы школьны ўзрост 5 5
Асавецкая с/б “Мудрая сова” 2-я субота месяца з 16.00-17.00 Сямейны  Сем’і і дзеці 10 6
Забалацкая с/б “Неболейка” 4-я субота месяца з 13.00-14.00 Здаровы лад жыцця Малодшы і сярэдні школьны ўзрост 6 6
Загальская с/б “Пралеска” 1-я нядзеля месяца з 12.00-13.00 Літаратурна-экалагічны Малодшы і сярэдні школьны ўзрост 11 11
  “Моя читающая семья” апошняя нядзеля месяца з 17.00-18.00 Літаратурна-дасугавы Сем’іі дзеці 10 6
Камунараўская с/б “Повязь” 2-я субота месяца з 12.00-13.00 Гісторыка-краязнаўчы Сярэдні і старэйшы школьны ўзрост 7 7
Кузьміцкая с/б “Крынічка” апошняя субота месяца з 11.00-12.00 Краязнаўчы Малодшы і сярэдні школьны ўзрост 12 12
Малагарадзяціцкая с/б “ЗОЖ” 2-я субота месяца з 13.00-14.00 Здаровы лад жыцця Сярэдні  школьны ўзрост 8 8
Обчынская с/б “Юныя эколагі” 3-я нядзеля месяца з 15.00-16.00 Экалагічны Малодшы і сярэдні  школьны ўзрост 6 6
Палічынская с/б “Пралеска”  апошняя пятніца месяца з 15.00-16.00 Літаратурна-экалагічны Малодшы школьны ўзрост 7 7
Рачэнская с/б “Книжный сундучок” 3-я субота месяца з 17.30-18.30 Літаратурна-пазнавальны Малодшы і сярэдні   школьны ўзрост 13 13
Рэдкавіцкая с/б “Сінязорка” 1-ы чацвер месяца з 16.00-17.00 Літаратурна-краязнаўчы Малодшы школьны ўзрост 7 7
Соснаўская с/б, ф.№ 37 “Набат” 4-я субота месяца з 12.00-13.00 Літаратурна-экалагічны Старэйшы школьны ўзрост 12 12
Соснаўская с/б, ф.№ 38 “Читай-компания” 3-я субота месяца з 15.00-16.00 Літаратурна-пазнавальны Малодшы і сярэдні школьны ўзрост 7 7
Стараюрковіцкая с/б “Асілак” 2-я субота трэцяга месяца з 19.00-20.00 Здаровы лад жыцця 30-60 гадоў 6
  “Здаравячок” 1-я і 3-я пятніца месяца з 19.00-20.00 Здаровы лад жыцця Дашкольны і малодшы школьны ўзрост 6 6
Сароцкая с/б “Чамучкі” 2-я субота месяца з 13.00-14.00 Літаратурна-пазнавальны Малодшы і сярэдні школьны ўзрост 8 8
Тальская с/б “Сонейка” 2-я субота месяца з 14.00-15.00 Літаратурна-пазнавальны Малодшы школьны ўзрост 7 7